Tack för insatserna under Tall Ships Races

Stort tack till våra medlemmar som ställde upp som parkeringsvakter m.m. under Tall Ships Races. För klubbens del blev inte arrangemanget så omfattande som vi garderat oss för. De extra intäkterna uteblev men vi hade inga extra utgifter heller . Vi går således skadelösa ur arrangemanget. Samtidigt fick vi pröva parkeringsförhållandena och diskussionerna om detta kommer att fortsätta tills vi får en bra lösning.

Clas-O, hamnkapten

Mycket folk i Grötvik i samband med båtparaden när fartygen lämnade Halmstad

Detta inlägg är publicerat i Allmänt. Bokmärk permalänken. Trackbackar är avstängda men du kan lämna en kommentar.

Skriv en kommentar

Din epostadress publiceras eller delas aldrig. Obligatoriska fält är markerade med *

Du kan använda dessa HTML taggar och attribut <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*
*

 • Öppettider

  Hamnkontoret är bemannat fredagar samt på oregelbundna tider och efter överenskommelse övriga dagar. Skicka e-post eller ring för kontakt.
  Registrera mobil och
  e-postadress här
  .

 • Betala

  Betala bomöppning för sjösättning
  www.grotvik.se/bom

  Betala gästavgift för båt eller husbil i automat vid hamnkontoret eller appen Gomarina

 • Aktuell lokal tid

  Webbkamera Webbkamera
 • Grötviks webb är gjord av
  Montania